11 Ekim Dünya Kız Çocukları Gününü kutlarız

“KIZ ÇOCUKLARININ GÜÇLÜ BİREYLER OLABİLMELERİ İÇİN ONLARI HEP BİRLİKTE DESTEKLEMELİYİZ Birleşmiş Milletler tarafından 2011 yılında Türkiye’nin de önerisiyle ilan edilen 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü için SAB Yönetim Kurulu mesaj yayımlayarak; özelde kız, genelde tüm çocukların eğitime katılımının desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

“SAB olarak Kız çocuklarının meslek seçimlerinde toplumsal cinsiyet rollerini aşacak kararlar almalarının önündeki engellerin aşılmasını, mühendis olmanın, bilim insanı olmanın hayalini kuran kız çocukları yetiştirebilme ve potansiyellerini keşfetmelerini arzulayarak destek olmayı sürdüreceğiz.. Onlara kalp kırmadan zihinlerindeki kalıpları kıracak, hayal kurma özgürlüklerini ve yeteneklerini destekleyerek, kendi masallarının kahramanı olmalarını sağlayacak bir yaşam ve eğitim sağlayabilmede üzerimize düşeni yapmaktan geri durmayacağız. Tüm çocuklarımızı bugün de ve yarın da sevgiyle kucaklarız.”

SAB Yönetim Kurulu

 

Hakkımızda sab

Ayrıca Kontrol Edin

SAB Korosu 10. Yıl

SAB KOROSU 10. KONSERİNİ GURURLA SUNAR Ramazan dolayısı ile öne çektiğimiz “Sigortacılık Haftası” etkinlikleri kapsamında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir