5 Temmuz 2018 tarihinde İstanbul İl delegeleri seçimi

Sevgili İstanbul Acentesi meslektaşlarımız,

5 Temmuz 2018 tarihinde İstanbul İl delegeleri seçimi yapılacak ve İstanbul Acenteleri kendilerini temsilen 50 il delegesini seçecektir. Tüm şehirlerden acente sayısına göre delege sayısı belirlenmiş ve seçimler TOBB İlgili yasa mevzuatına tabi olarak yapılmaktadır.

Ayrıca, 26 Haziran 2018 Salı günü kesinleşmiş seçmen listesi İTO ilan yerinde ve internet sayfasında yayınlanmıştır. İl delegeliği seçimlerine iştirak edecek tüzel kişi sigorta acentesi temsilcilerinin sandık kuruluna ibraz edilmek üzere imza sirküleri ile İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğünün hizmet birimlerinden (Perpa, Giyimkent ve Maltepe) alınacak tasdik edilmiş yetki belgesini dilekçe ile ekli formları doldurarak kaşeleyip almaları gerekmektedir.

Diğer yandan seçimde oy kullanacak tüzel kişilerin yetki belgelerini seçim günü alabilmelerine imkân tanımak üzere Odamız Meclis salonunda sicil bankosu oluşturulacaktır. Ancak, seçim günü yaşanabilecek yoğunluk ve yığılmaların önüne geçebilmek için yetki belgesi başvurularının seçim gününden önce alınması önem taşımaktadır.

Bu seçimin devamında her şehirden seçilen il delegeleri bir araya gelerek Acenteleri yasal olarak temsil eden sigorta acenteleri Sektör Meclisini oluşturacaktır. Sektör Meclisi de bu delegelerden 7 kişiyi icra komitesine( SAİK ) seçeceklerdir. 2 kişi de TOBB ve Hazine tarafından atanarak 9 kişilik Sigorta Acenteleri İcra Komitesi-SAİK belirlenmiş olacaktır.

5 Temmuz da bu 50 il delegesi içerisinde aday olarak yer almak(sadece acente sahipleri veya yetkili müdürleri katılabilmektedir) isteyen Acente meslektaşlarımızın 29 Haziran 2018 Cuma günü saat 17’e kadar irtibata geçmesini rica ederiz.

Katılımınızı önemle rica ederiz.

Saygılarımızla

Erdinç KARAGÖZ

SAB Genel Sekreteri

SAB-Sigorta Acenteleri Derneği

Halaskargazi Caddesi No:172 K:4/154

Şişli- Istanbul

0212 275 78 00-274 40 74-0555 189 89 00

 

Hakkımızda sab

Ayrıca Kontrol Edin

Yeni eğitim öğretim döneminde tüm çocuklarımıza, eğitimcilerimize ve velilerimize başarılar dileriz.

Yeni eğitim öğretim döneminde tüm çocuklarımıza, eğitimcilerimize ve velilerimize başarılar dileriz. Bir ülkenin geleceğine yapılacak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir