Amacımız

SAB – BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
‘Risk Yöneticileri için Yaşam Boyu Eğitim Projesi’
‘Acente ve Acente Personeli’ Sertifika Programı
Neden Acente ve  Acente Personeli İçin  Eğitim?

Sigorta acentelerinin ekonomik yönden güçlü ve karlı birer kurumun yöneticisi olmalarını sağlayacak yapısal değişim projelerini uygulamaya koymadan önce çok yönlü araştırmalar yapan SAB;
Tüketiciye giden yolda üretim kanallarının açılması için “gerekli öncelikleri” belirlemiştir.

Birinci sırada “farklı ve özel bir eğitimin gerekliliği” yer almaktadır.

Bu nedenle Sigorta Acenteleri Derneği, Acente ve Acente personellerinin sağlıklı bir üretimi ve büyümeyi gerçekleştirebilmeleri için ‘’Yaşam Boyu Eğitim’’  projesi çerçevesinde “Farklı ve Çok Özel Bir Eğitim” programını yaşama geçirmiştir.

Neden Farklı  ve Çok Özel bir Eğitim?

Sigorta şirketlerinin yıllardır sürdürdükleri teknik eğitimlerine, SEGEM’in Sigorta acenteleri ve teknik personeline yönelik Teknik eğitim programları da önemli katkı sağlamaktadır.

SAB tarafından hazırlanan “Risk Yöneticileri İçin Yaşam Boyu Eğitim” projesi çerçevesinde öncelikle acente ve yanında çalışan personele yönelik “çok özel eğitim“ programları uygulamaya konmuştur.

Eğitim Programları temelde tüketicinin bilinçlenmesi ve riskini doğru biçimde teminat altına alması için kapısını çalacağı acente ve personelinin teknik bilginin yanı sıra her yönden çok iyi ve donanımlı olması gerektiği inancıyla hazırlanmıştır.