HAYATIN RİSKLERİNE KARŞI SİGORTA

Hayatın akışı içinde hepimiz, sanki hiç kötü bir olay olmayacakmış gibi  davranır, başka insanların sorunlarına tanık olunca da genellikle “İyi ki benim başıma gelmedi” diye şükrederiz.

Oysa beklenmedik bir yangın, su baskın, kaza veya ağır bir hastalık hayatımızda maddi, manevi onarılmaz yaralar açabilir. Bu gibi durumlara karşı, sigorta sistemi sayesinde, küçücük tasarruflarla varlıklarımızı sevdiklerimizle birlikte güvence altına alabiliriz.

Hayatımız boyunca hangimizin, ne zaman, nerede nasıl bir problemle karşılaşacağı belli olmuyor. Buna karşılık, neredeyse her türlü riskin gerçekleşmesi durumunda ortaya çıkacak hasarı onarabilecek, maddi kayıplarımızı karşılayacak değişik sigorta türleri var.

“Bana bir şey olmaz” , “Ne gerek var şimdi” , “Sonra bakarız” demeden, hayatımızı gözden geçirmeli, ihtiyacımız olan sigortaları belirlemeli ve sigortamızı yaptırmalıyız. . .

Sigorta sistemi; hayatımızı, evimizi, işyerimizi, otomobilimizi, teknemizi, bağ/bahçemizi, tarlamızı, ürünümüzü, sağlığımızı, emeğimizi, beklenmedik riskler karşısında korur, zarar ziyanımızı tazmin eder.
                                        

Hepimizin en azından bir kaç  sigortaya ihtiyacı var. İhtiyacımız olanları belirleyip, vakit kaybetmeden sigortamızı yaptırmalı, hayatlarımızı huzurla sürdürmeliyiz. . .

Unutmayın ki sigorta hayatta belki bir kez gerekir, ama hayat boyu çalışıp kazandıklarınızı kaybettiğiniz anda size geri verir.

Hakkımızda irmakaja_sab

Ayrıca Kontrol Edin

SAB MARMARA ÜNİVERSİTESİNDE İLK SÖYLEŞİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

SAB MARMARA ÜNİVERSİTESİNDE İLK SÖYLEŞİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı kampüsünde gerçekleşen söyleşiye Sosyal Bilimler …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir