İŞSİZE İŞ, İŞVERENE TEŞVİK

 

Değerli Meslektaşımız;

İŞKUR’dan ve Mali konular uzmanından, sektörümüze ve derneğimize destek var.
Siz değerli acentelerden gelen istek üzerine UMEM STAJYER TALEP FORMLARI toplamıştık; şimdi de bu amaçla çok önemli bir toplantıya davetlisiniz.
Eğitimli ve nitelikli ihtiyaç duyduğumuz işgücünün karşılanması için Çalışma ve İŞKUR Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu eğitim projeleri ve acenteleri teşvikler hakkında bilgilendirmek, ayrıca acentelerin vergisel ve mali sorunları konulu toplantı düzenlenecektir.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ortaklığında yürütülen UMEM Beceri ’10 projesi; işgücü piyasasındaki beceri uyumsuzluğuna dayalı arz-talep uyuşmazlığının giderilmesini amaçlamaktadır. Bu amaçla işverenlerin talepleri doğrultusunda açılacak kurslarla, mesleksiz veya vasıfsız işgücünün ihtiyaç duyulan becerilerle donatılıp kolayca istihdam edilmesi hedefleniyor.
İŞKUR tarafından düzenlenen bu kurslarda mesleklerle ilgili teorik ve pratik eğitim sağlanıyor. Kursiyerler, kurslarda aldıkları teorik bilgileri sağlanan stajlar sayesinde pratiğe dönüştürebilme imkanı buluyor. Eğitimler süresince İŞKUR tarafından kursiyerlere günlük 25 TL ödenek verilecek ve Pratik eğitim (staj) sonunda başarılı olan kursiyerler, TOBB üyesi firmalarda istihdam edilecekler.
Ayrıca İŞKUR; işverene sağladığı, eleman ihtiyacını karşılama, yeni işe aldığınız işçilerin sigorta primlerinin ödenmesi (işçinin niteliğine göre 6 ay ile 48 ay arasında SGK işveren primlerinin İŞKUR tarafından karşılanması) ve nitelikli eleman yetiştirmeyi amaçlayan eğitim ve kurslar düzenlemektedir.
KATILIMCILAR:
İŞKUR Tarafından Acentelere Sağlanan Olanaklar:İŞKUR İl Müdürü: Muammer COŞKUN

Acentelerin Mali Yükümlülükleri:Bağımsız Denetçi-Mali Müşavir: Hüseyin KALENDER

Yer ve Tarih: PERPA B BLOK (13.kat) toplantı salonu 21.05.2014 Çarşamba, Saat:17.00-19.00

KATILIM İÇİN : 0212.275 78 00

Hakkımızda irmakaja_sab

Ayrıca Kontrol Edin

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. “Ya istiklal ya ölüm” diyerek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir