SAB ile Marmara Üniversitesi arasında daha kalifiye sigortacılar yetiştirecek anlaşma

SAB ile Marmara Üniversitesi arasında daha kalifiye sigortacılar yetiştirecek anlaşma

 

SAB ile Marmara Üniversitesi arasında daha kalifiye sigortacılar yetiştirecek anlaşma

Marmara Üniversitesi ile Sigorta Acenteleri Derneği (SAB) arasında 06 Kasım 2018 tarihinde Sultanahmet Rektörlük Binası’nda düzenlenen törende iş birliği protokolü imzalandı. Bu işbirliği anlaşmasıyla öğrenciler daha kolay staj yapma imkanı bulurken acenteler ve sigorta şirketlerinin daha kalifiye eleman ile çalışma şansını yakalaması hedefleniyor.

İş birliği protokolü, finans, bankacılık ve sigortacılık bölümlerinde okuyan öğrencilerin iş yeri uygulaması dersi ve stajlarını SAB mensubu olan sigorta acentelerinde yapmaları ve bu bölümlerden mezun olan öğrencilerin dernek mensubu acentelerde öncelikli olarak istihdam edilmeleri amacıyla imzalandı.

Protokol uyarınca, ayrıca ilgili bölümlerin talepleri doğrultusunda, her türlü mesleki eğitim materyalinin sağlanmasına ve meslekle ilgili her türlü konuda yardımcı olunmasına, tarafların görevlendireceği eğiticilerin hem öğrencilere hem de acentelere yönelik mesleği tanıtıcı faaliyetlerde bulunmalarına, tarafların web sitelerinde, katıldıkları toplantılarda, yayın faaliyetlerinde ve medyada, üniversite-sektör iş birliğini destekleyici şekilde birbirlerine atıfta bulunmalarına, sektörde istihdam edilecek olan personellerde aranılan özelliklerin öğrencilere kazandırılması açısından müfredata danışmanlık yapılmasına, çeşitli etkinliklerle eğitimin desteklenerek öğrencilere vizyon kazandırmaya çalışılmasına karar verildi.

Sultanahmet Rektörlük Binası’nda düzenlenen protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Erol Özvar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Çelen, Prof. Dr. Mustafa Kurt, Prof. Dr. Ömer Akgiray, Genel Sekreter Murat Arısal ve Prof. Dr. İclal Attila, SAB Başkanı Reşit Çakas, SAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Yankuncu ve Yönetim Kurulu Üyesi Alp Tümer katıldı. İmza töreni ardından taraflar birbirlerine iyi niyet temennisinde bulundular. Bu kapsamda da 28 Kasım 2018 günü Marmara Üniversitesi Finans, Bankacılık ve Sigortacılık bölümlerinde okuyan öğrencileriyle SAB Yönetimi Acente Mesleki tanıtımına yönelik bir söyleşide bulunacak.

www.marmara.edu.tr/news/universitemizle-sigorta-acenteleri-dernegi-arasinda-is-birligi-protokolu-imzalandi/

 

 

Hakkımızda sab

Ayrıca Kontrol Edin

@sabsigortaacenteleri Instagram da

@sabsigortaacenteleri Adıyla Instagram’dayız. Fotoğraf ve videolarımızı takip etmek için lütfen uygulamayı yükleyiniz. https://www.instagram.com/invites/contact/?i=osolb798j06a&utm_content=9vtvjv8   İlgili

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir