Segem Teknik Personel Sınavı Hatırlatması

Değerli Meslektaşımız;

5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan 22.04.2014 tarih ve 28980 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri nezdinde sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. İlgili yönetmelik hükümleri gereği kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.
Bu amaçla yalnız sigorta acenteleri için Ankara, İstanbul, İzmir il merkezlerinde aşağıda belirtilen tarihte “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. Sınav başvuru sürecine ilişkin takvim aşağıda yer almaktadır. Daha detaylı bilgilere www.segem.org.tr internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önemli Not: Söz konusu sınavlara hazırlanmak isteyen kişiler için www.segemakademi.org sitesi üzerinden elektronik ortamda “Teknik Personel Yeterlilik Sınavına Hazırlık Eğitimi’’ düzenlenecektir. Başvurulara ilişkin bilgilere aşağıdaki kılavuzdan ulaşabilirsiniz.

* Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Başvuru Süresi: 19 Haziran – 4 Temmuz 2014
* Teknik Personel Yeterlilik Sınavı: 19 Temmuz 2014 Cumartesi
* Sınav İlleri: Ankara, İstanbul, İzmir

Hakkımızda irmakaja_sab

Ayrıca Kontrol Edin

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. “Ya istiklal ya ölüm” diyerek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir