“Sigorta Acentelerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri” başlıklı Zümre toplantısı

İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesinin düzenlediği  “Sigorta Acentelerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri” başlıklı Zümre toplantısı 27 Haziran Çarşamba günü İTO 4. Kat salonunda gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını İTO  Başkanı Şekip Avdagiç ‘in yaptığı, TSB  Genel Sekreteri  Mehmet Akif Eroğlu ve  SAİK Başkanı Hüseyin Kasap’ında konuşmacı olduğu  toplantıda, sektör temsilcileri sorunları ve çözüm önerilerini paylaştılar.

Sigorta Acenteleri Derneği SAB Başkanı Reşit Çakas 3 konu başlığıyla yaptığı konuşmada.

1-Sigorta Acentelerinin mutlaka herhangi bir meslek örgütü STK’ya üye olması gerektiğini.

2-Sigorta Şirketlerinin acentesiyle arasındaki sözleşmelerin tek taraflı düzenlenip dayatılmamasını , iki tarafında kazanacağı modeller üzerinde durulmasını ve fesih sürelerinin 3 aydan fazla olması gerektiğini.

3-Sigorta Şirketlerinin Kapatılması ve devir alınması konularında Acentenin portföy mülkiyet hakkı başta olmak üzere diğer hakların korunması İçin düzenlemelerin yapılmasının gerekliliğini vurgulayan konuşmasıyla, Acentelerin geçmişte yaşadığı kayıp ve mağduriyetlerin tekrarlanmaması İçin, sözleşmelerin bu yönden hazırlanması gerektiğini  dile getirdi.

Bilginize sunarız.

SAB Genel Sekreterliği

 

Hakkımızda sab

Ayrıca Kontrol Edin

Yeni eğitim öğretim döneminde tüm çocuklarımıza, eğitimcilerimize ve velilerimize başarılar dileriz.

Yeni eğitim öğretim döneminde tüm çocuklarımıza, eğitimcilerimize ve velilerimize başarılar dileriz. Bir ülkenin geleceğine yapılacak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir