Cuma , Ağustos 12 2022

SAB Korosu 10’uncu yılını kutladı

Sigorta Haftası etkinlikleri kapsamında, ülkemizin en değerli hocalarından Şef Mustafa Doğan Dikmen yönetiminde gerçekleştirilen SAB Türk Müziği Korosun’un 10. yıl konseri Marmara Üniversitesi ile işbirliği kapsamında Marmara Üniversitesi Sultanahmet Rektörlük Binası’nda gerçekleştirildi.

SAB Başkanı Reşit Çakas, konserin açılış konuşmasında “Koromuzun bu yılki etkinliğinde Marmara Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Erol Özvar’ın bize sağladığı desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca Hazine Müsteşarlığı, TOBB ve TSB’ye de katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Hepinizin keyifli bir akşam geçirmenizi dilerim” diyerek sahneye Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. İclal Attila’yı davet etti. Attila’nın SAB ile işbirliği kapsamında gerçekleşen bu konsere ev sahipliği yaptıkları için duyduğu memnuniyeti ifade eden konuşması sonrası konsere geçildi.

Saz heyeti ile açılış şarkısı Acem Kürdi Peşreviyle başlayan ve aynı usulde devam eden şarkılar koristlerce icra edildi. Konserin ikinci bölümü Şef Mustafa Doğan Dikmen’den solo eserlerle başladı, icrasıyla olduğu kadar bestecilerin yaşamlarından kesitler vererek dinleyicileri o zamanlara götüren sohbetiyle de büyük beğeniyle izlenen konserin bitiminde katılımcılara tek tek teşekkür edildi. Şef Mustafa Doğan Dikmen ve Viyolist Mustafa Uzunoğlu’na, SAB Kurucu Başkanı Fahrettin Ecevit’e, SAB eski Başkanı Ayşe Kılıç’a teşekkür çiçekleri takdim edildi.

Quick Sigorta CEO’su Levent Uluçeçen, Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcıları Metin Oğuz, Jankat Özkan ve Ali Kaplan, Anadolu Hayat ve Emeklilik Acenteler Müdürü Burak Çoşkun, İTO Sigortacılık Komitesi Başkanı Hüseyin Duru, Marmara Üniversitesi Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yaşar Kabataş, PASAD YK Başkanı Mustafa Dikgitmez, ASİAD YK Başkanı Veysel Eren, SAB Kurucu Başkanı Fahrettin Ecevit, SAB eski Başkanları Ayşe Kılıç ve Doğan Şen ile sigorta şirketlerinin yöneticileri, üniversite ve sektör paydaşlarının katılımıyla tarihi meydandaki tarihi mekanda unutulmaz eserler icra edildi.

24 Mayıs 2019