Cuma , Ağustos 12 2022

SAB meslektaşlarımız için yine, yeniden sahada!

2021 yılını bitirmeye yaklaştığımız şu günlerde pandeminin de ikinci yılını doldurmak üzereyiz. Tüm sektörlerin allak bullak olduğu salgın dönemi devam ediyor. Aşının bulunması ve uygulanması, hastalığın hızlı yayılımını bir nebze de olsa azaltırken toplumun pandemiyle yaşamaya alışma eğilimiyle piyasalar yavaş yavaş normale dönmekte. Bizim sektöre baktığımızda normale yaklaşmayan tek şey Acente sorunları. Hala tüm sorunlarımız masamızın üstünde durmakta.

               İşte bu sebeple 29 Eylül 2021 de SAB olağan kurulunda inisiyatif alarak sorumluluk üstlendik. SAB Hazirun’a farklı bakış açımızla sorunlarımıza farklı çözümler bulmak istediğimizi beyan ettik. SAB olağan genel kurulunda listemize verilen destek ile asil, yedek SAB Yönetim, SAB Denetleme ve SAB Divan Kurullarımızla çalışmalarımıza başladık.

               Çalışmalarımızın ilk basamağı Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mareşal Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü ebedi istirahatgâhında  ziyaret ettik. Çatı örgütümüz SAİK ve federasyonumuz TÜSAF’dan ve takiben İTO 20 nolu meslek gurubumuzdan randevu talep sorunlarımızı içeren dosyalarımızı sunduk. Sİ.A.P (Sigorta Acenteleri Platformu) toplantısında İstanbul meslek Stk’larıyla  dosyalarımızı paylaşma fırsatı bulduk. Mesleki sorunlarımızın çözümü için SAB Sigorta Acenteleri Derneği olarak ulaşabildiğimiz her mecrada, kurulacak her masada, Acente sorunları odaklı oluşacak her platformda olma kararı verdik.

               SAB 34 yıllık köklü geçmişinde 5684 sayılı kanun, acente yönetmeliği ve sektörel vergi mevzuatı çalışmalarıyla; kültür alanında korosu ve tiyatrosuyla pek çok başarıya imza atmış; 18 üniversite ile mesleki gelişim protokolü olan müstesna bir dernek. Yönetim kurulumuz döneminde yeni başarılar yazma kararlılığındayız. İlk eylemimiz de “uzun zamandır örselenen mesleki itibarımızı ve kaybettiğimiz mevzileri kazanmak” için çalışmak olacak. Bunu başta SAB üyeleri olmak üzere tüm meslektaşlarımızla kol kola girerek başarma karlılığı ve azmindeyiz.

               SAB meslektaşlarımız için yine, yeniden sahada!

TEŞEKKÜR EDERİM

               Gerekse 29 Eylül günü genel kurulumuzu, gerekse sonrasında Yönetim Kurulumuzu ziyaret eden, çiçek, mesaj göndererek derneğimizin değerini ve önemini bize hatırlatan tüm dostlarımıza, sivil toplum kurumlarımıza, sektör kurumlarımıza, şirketlerimize TEŞEKKÜR EDERİM.               

17 Ekim günü “CAN PAREMİZ” “CAN YARIMIZ” Annemiz Nazire’mizi kaybettik. Artık her aklıma geldiğinde dağlanan “CAN YARAM” Annemin vefatı sebebiyle arayan, mesaj gönderen, cenazesine katılan, yokluğuyla kararmış evimize gelerek destek olan tüm meslektaş ve dostlarıma TEŞEKKÜR EDERİM.